luni, 31 ianuarie 2011

umor

Basescu merge sa « consulte » o vrajitoare :


Vrajitoarea închide ochii si îi spune :

V: Va vad trecând pe un bulevard foarte mare, într-o masina decapotabila si lumea strigând de bucurie.

Basescu zâmbeste si o întreaba :

B: Deci multimea este fericita ?

V: Da, ca niciodata !

B: Si oamenii alearga dupa masina ?

V: Da, alearga în jurul masinii, ca nebunii. Politiei îi este foarte dificil sa faca loc masinii.

B: Sunt si oameni care poarta drapele ?

V: Da, drapele si bannere cu cuvinte de speranta pentru un viitor mai bun.

B: Si oamenii striga, cânta ?

V: Da, oamenii striga fraze de speranta : «Oh! De-acum încolo totul va fi mai bine !!!

B: Si eu, eu cum reactionez la toate astea ?

V: Nu pot! Nu pot sa vad !

B: Nu ? De ce ?

V: Cosciugul este închis.

Niciun comentariu:

Trimiteți un comentariu

Bona pentru pufosi

După cum se știe, am referințe bune de la cățeii de la Red Panda Romania, am apărut și în presă pentru faptele bune, în revista Tabu cu regr...

ROBI






ADOPTA PISOANCE!

Adopta o pisica

ADOPTII PISICUTE

Adopta o pisicuta

ADOPTA, MERITA 1 SANSA!

Adoptii caini

ADOPTA 1 CATEL

Adopta un catelus

ADOPTA 1 CUT!

a title="Adoptii caini" href="http://www.adoptiicaini.ro/">Adoptii caini